O Nás

Restaurace u Lucerny

 

 

V půvabném kraji jižních Čech pro vás provozujeme stylovou a do prostředí Jindřichova Hradce zapadající restauraci U Lucerny. Restaurace se nachází malebné dobové budově v historickém centru města nedaleko rybníka Vajgar.

 

O nás

Restaurace U Lucerny se nachází na pěší zóně ve Štítného ulici č.p.128/I v historickém centru malebného Jindřichova Hradce v zachovalém městském domě gotického původu s valenými klenbami v přízemí a ve sklepení. Tyto prostory s kapacitou padesáti míst jsou využívány k restauračním účelům.
Název U Lucerny odkazuje k původní secesní litinové lucerně z přelomu 19. a 20. století umístěné na fasádě restaurace a stále sloužící k nočnímu osvětlení Štítného ulice.

 

Zahradní terasa

S teplými slunečními paprsky zprovozňujeme každoročně koncem dubna naší zahradní terasu ve vnitřním traktu. Zde je k dispozici 50 míst k sezení pod slunečníky a v altánku. Námi připravené jídlo a dobře ošetřené pivo chutnají nejlépe právě zde na čerstvém vzduchu. Stejně tak si můžou naši zákazníci vychutnat italskou kávu na kavárenských stolcích před domem a pozorovat čilý ruch na ulici.

Rádi pro vás připravíme občerstvení pro výjimečné příležitosti jako jsou svatební hostiny, oslavy narozenin, křtin a promocí a také smuteční hostiny. Zde je možné po domluvě a dle vašeho přání připravit jak rautové stoly, tak jednotné menu. Zabýváme se i cateringovou službou, kdy jsme schopni zajistit kompletní občerstvení až pro 150 hostů.

 

Naše kompletní služby

V naší nabídce pro hosty restaurace se zaměřujeme na pokrmy ze středoevropského regionu, na jídelní lístek zařazujeme hlavně jídla české, rakouské a bavorské kuchyně.

 

Čerstvost a kvalita

Nedílnou součást naší nabídky tvoří pokrmy rybí a zvěřinové. Klademe velký důraz na čerstvost a kvalitu surovin pro přípravu jídel. Z dodavatelů upřednostňujeme farmáře, chovatele, pěstitele, sýraře, rybářská a myslivecká sdružení a zpracovatele masa z blízkého okolí Jindřichova Hradce.

 

Humpolecký pivovar Bernard

Jsme rádi, že jsme dlouholetým odběratelem humpoleckého pivovaru Bernard a čepujeme vždy nejméně tři druhy nepasterovaného piva této značky. Dále nabízíme lahvová nealkoholická piva se čtyřmi různými příchutěmi a pivní speciály. Na vinném lístku naleznou naši zákazníci jak moravská vína z Habánských a Augustiniánských sklepů, tak vína z francouzské a italské produkce. Točená bezinková či malinová limonáda a výběr z několika druhů lahvových limonád od sodovkárny ZON z Třebíče tvoří základ nealkoholického nápojového lístku. Zde samozřejmě nemůže chybět výborná italská káva značky Trombetta.